Mănăstiri

A

Mănăstirea Adam

Mănăstirea Afteia

Mănăstirea Agafton

Mănăstirea Agapia

Mănăstirea Almaş

Mănăstirea Aninoasa

Mănăstirea Antim

Mănăstirea Arnota

B

Mănăstirea Bistriţa

Mănăstirea Bogdana (jud. Bacãu)

Mănăstirea Bogdana (jud. Suceava)

Mănăstirea Brâncoveanu

C

Mănăstirea Cãlui

Mănăstirea Comana

Mănăstirea Cotmeana

Mănăstirea Curtea de Argeş

D

Mănăstirea Dealu

Mănăstirea Dervent

Mănăstirea Dintr-un Lemn

Mănăstirea Dobrovãţ

Mănăstirea Dragomireşti

Mănãstirea Dragomirna

Mănăstirea Durãu

F

Mănăstirea Fâstâci

Mănăstirea Feleacu

Mănăstirea Floreşti

Mănăstirea Frãsinei

G

Mănăstirea Ghighiu

Mănăstirea Govora

Mănăstirea Gura Motrului

H

Mănăstirea Hagigadar

Mănăstirea Hlincea

Mănăstirea Hodoş-Bodrog

Mănăstirea Horaiţa

Mânãstirea Humor

Mănăstirea Hurez

I

Mănăstirea Izbuc

J

Mănăstirea Jitianu

L

Mănăstirea Lainici

Mănăstirea Logreşti

M

Mănăstirea Maglavit

Mănăstirea Mãgura Ocnei

Mănăstirea Mãlineşti

Mănăstirea Mãrcuş

Mănăstirea Mãxineni

Mănăstirea Moisei

Mănăstirea Moldoviţa

N

Mănăstirea Nãmãeşti

Mănăstirea Neamţ

Mănăstirea Nechit

Mănăstirea Negraia-Pãtrângeni

Mănăstirea Negru Vodã

Mănăstirea Nicula

O

Mănăstirea Oaşa

Mănăstirea Orata

P

Mănăstirea Pasãrea

Mănăstirea Peştera Ialomiţei (Ialomicioarei)

Mănăstirea Piatra Sfântã

Mănăstirea Pissiota

Mănăstirea Plãviceni

Mănăstirea Plumbuita

Mănăstirea Podgoria-Copou

Mănăstirea Poiana Mãrului

Mănăstirea Polovragi

Mănăstirea Popãuţi

Mănăstirea Predeal

Mănăstirea Prislop

Mănăstirea Probota

Mănăstirea Putna

R

Mănăstirea Radu Vodã

Mănăstirea Rafaila

Mănăstirea Rarãu

Mănăstirea Rãteşti

Mănăstirea Rãzboieni

Mănăstirea Râmeţ

Mănăstirea Râşca

Mănăstirea Recea (Mureş)

Mănăstirea Recea (Vrancea)

Mănăstirea Robaia

Mănăstirea Rohiiţa

Mănăstirea Runc

S

Mănăstirea Sadova

Mănăstirea Samurcăşeşti

Mănăstirea Savu (Sfântul Sava)

Mănăstirea Săpânța

Mănăstirea Săraca

Mănăstirea Sărăcineşti

Mănăstirea Sâmbăta

Mănăstirea Secu

Mănăstirea Sfânta Ana

Mănăstirea Sfânta Ana – Rohia

Mănăstirea Sfânta Maria

Mănăstirea Sihastru

Mănăstirea Sihăstria

Mănăstirea Sinaia

Mănăstirea Slatina

Mănăstirea Snagov

Mănăstirea Stavropoleos

Mănăstirea Stânişoara

Mănăstirea Stelea

Mănăstirea Strehaia

Mănăstirea Strehareţ

Mănăstirea Suceviţa

Mănăstirea Surpatele

Mănăstirea Suzana

T

Mănăstirea Tarcãu

Mănăstirea Timişeni

Mănăstirea Tisa-Silvestri

Mănăstirea Tismana

Mănăstirea Todireni

Mănăstirea Topliţa

Mănăstirea Topolniţa

Mănăstirea Trivale

Mănăstirea Turnu

Ţ

Mănăstirea Ţigãnesti

U

Mănăstirea Uspenia

V

Mănăstirea Vad

Mănăstirea Valea Mãnãstirii

Mănăstirea Valea Neagrã

Mănăstirea Varatec

Mănăstirea Vasiova

Mănăstirea Vãcãreşti

Mănăstirea Vãleni

Mănăstirea Vieroşi

Mănăstirea Viforâta

Mănăstirea Vişina

Mănăstirea Vladimireşti

Mănăstirea Vlãdiceni

Mănăstirea Vodiţa

Mănăstirea Vorona

Mănăstirea Voroneţ

Z

Mănăstirea Zamca

Mănăstirea Zamfira

Mănăstirea Zlatiţa